Ściany osłonowe

Wykonujemy fasady słupowo-ryglowe, strukturalne, pół strukturalne oraz fasady z punktowo mocowanym szkłem pojedynczym lub zespolonym. Można też nadać oryginalny charakter fasadom przez zastosowanie systemów „pozioma linia” i „pionowa linia”. W przypadku tych systemów stosujemy najczęściej okna z „ukrytym skrzydłem” (przy zamkniętym oknie rama i skrzydło okienne jest niewidoczne od zewnątrz).
Słupy i rygle konstrukcji fasadowej mogą mieć różne kształty np.: o przekroju prostokąta, teownika, teownika z rdzeniem szklanym lub dwuteownika. Istnieje też możliwość zastąpienia konstrukcji aluminiowej cięgnami z lin stalowych, do których szyby mocowane są punktowo. Rozwiązanie to nadaje fasadzie wyjątkowej lekkości ale wymaga specjalnego przygotowania stropów i fundamentu.
Ściany osłonowe wykonujemy jako fasady samonośne lub wsparte na konstrukcji nośnej (stalowej lub drewnianej). Wykonujemy też ściany osłonowe z odpornością ogniową EI-30 i EI-60.
Bardzo ważnym elementem ściany osłonowej jest system uszczelnień i odprowadzenia wody z kanałów odwadniających. Dlatego też stosujemy najwyższej jakości membrany EPDM amerykańskiej firmy CARLISLE, które gwarantują doskonałą izolację i trwałość uszczelnień.
Przy produkcji ścian osłonowych korzystamy z systemów: Schüco, Ponzio, Aluprof, Reynaers, Yawal, i inne .

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...