CORTEN

Elewacja z blachy stalowej, która pod wpływem warunków atmosferycznych pokrywa się cienką warstwą patyny (rdzy), zabezpieczającej jednocześnie głębsze warstwy materiału przed korozją. Blachy mogą być formowane w kasety elewacyjne, montowane do ściany poprzez stalowy ruszt, w warstwie którego zazwyczaj mocuje się izolację termiczna z wełny mineralnej z welonem.

 

Zalety/wady: wyjątkowy i oryginalny wygląd i niska cena materiału.  W trakcie pierwszych miesięcy po zamontowaniu blach na elewacji, na skutek ich naturalnego rdzewienia tworzą się rdzawe zacieki na elementach znajdujących się poniżej elewacji. 

 

Uwagi: montaż blach lub kaset z blachy Corten wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Niestety najczęściej elewacje z blach Corten wykonywane są przez przypadkowe firmy, które nie stosują niezbędnych przekładek zapewniających wentylację między poszczególnymi krawędziami blach, wkrętów ze stali nierdzewnej, i wielu innych niezbędnych technologii. Skutkuje to ciągłym procesem korozji i w efekcie znacznym skróceniem trwałości elewacji.

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...